型 形

GIRLS 16-17 YO

Tatami B

# Participant Note: 1 Note: 2 Note: 3 Note: 4 Note: 5 Score
1. 271. Zuzanna Lenga Rudzki Klub Kyokushin Karate 8.2 8 7.6 7.3 7.5 23.1
2. 19. Alaksandra Kruszyńska Szczytno ASW Novum 8.1 8 7.8 7.5 7.4 23.3
3. 278. Natalia Włodarska Ostródzki KKK 7.7 7.6 7.2 7 7.8 22.5
4. 272. Julia Milewicz Olsztyński Klub Kyokushin Karate 8 8 7.6 7.4 7.9 23.5
5. 288. PATRYCJA MIELNICZUK Chełmska Szkoła Karate Kyokushin SATORI 7.6 7.7 7.6 7.6 7.5 22.8
6. 289. Agnieszka Kokoszka Katowicka Akademia Karate Michał Krzak 8 7.9 7.9 7.9 7.9 23.7
7. 281. Aleksandra Kukuć Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin 7.6 7.6 7.5 7.1 7.3 22.4
8. 282. Karolina Bożewicz Augustowski Klub Karate Kyokushin 7.5 7.5 7.6 7 7.6 22.6
9. 284. Patrycja Szweda Chorzowski Klub Kyokushin Karate 8 7.8 7.5 7.4 7.6 22.9
10. 276. Aleksandra Mincewicz Bialski Klub Karate Kyokushin Wataha 8.2 8 7.9 7.6 8.1 24
11. 277. Natalia Wilczek Siemianowicki Klub Kyokushin Karate 8.3 7.9 7.9 7.8 8 23.8
12. 274. Aleksandra Abramczyk Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin 7.7 7.6 7.4 7.3 7.8 22.7

GIRLS 16-17 YO FINAL

Tatami B

# Participant Note: 1 Note: 2 Note: 3 Note: 4 Note: 5 Score
1. 271. Zuzanna Lenga Rudzki Klub Kyokushin Karate 7.8 7.9 7.6 7.9 7.8 23.5
2. 19. Alaksandra Kruszyńska Szczytno ASW Novum 7.7 7.5 7 7.4 7.5 22.4
3. 272. Julia Milewicz Olsztyński Klub Kyokushin Karate 7.6 7.6 7.2 7.6 7.8 22.8
4. 289. Agnieszka Kokoszka Katowicka Akademia Karate Michał Krzak 8.1 7.7 7.9 8.1 8 24
5. 277. Natalia Wilczek Siemianowicki Klub Kyokushin Karate 8.2 7.7 7.8 7.9 7.8 23.5
6. 276. Aleksandra Mincewicz Bialski Klub Karate Kyokushin Wataha 8.1 7.9 7.8 8 7.9 23.8

BOYS 16-17 YO

Tatami B

# Participant Note: 1 Note: 2 Note: 3 Note: 4 Note: 5 Score
1. 301. Aleksander Liss Kwidzyński Klub Kyokushin Karate NIPPON 7.6 7.5 7 7.3 7.4 22.2
2. 298. Maciej Łapiński Supraski Klub Karate Kyokushin 7.7 7.3 7 7.3 7.6 22.2
3. 296. Aleksander Nowak Myślenicka Akademia Karate Byakko 7.8 7.6 7.6 7.4 7.3 22.6
4. 32. Bartosz Bajorski Katowicka Akademia Karate Michał Krzak 7.9 7.6 7.7 7.8 7.8 23.3
5. 291. Paweł Torzewski Rudzki Klub Kyokushin Karate 7.6 7.4 7.5 7.4 7.3 22.3

BOYS 16-17 YO FINAL

Tatami B

# Participant Note: 1 Note: 2 Note: 3 Note: 4 Note: 5 Score
1. 301. Aleksander Liss Kwidzyński Klub Kyokushin Karate NIPPON 7.2 7.4 7.6 7.7 7.6 22.6
2. 298. Maciej Łapiński Supraski Klub Karate Kyokushin 7.1 7.4 7.4 7.3 7.1 21.8
3. 291. Paweł Torzewski Rudzki Klub Kyokushin Karate 7.5 7.3 7 7 7.3 21.6
4. 296. Aleksander Nowak Myślenicka Akademia Karate Byakko 7.4 7.5 7.6 7 7.8 22.5
5. 32. Bartosz Bajorski Katowicka Akademia Karate Michał Krzak 7.9 7.2 7.8 7.4 7.7 22.9

SENIOR FEMALE

Tatami B

# Participant Note: 1 Note: 2 Note: 3 Note: 4 Note: 5 Score
1. 315. Wiktoria Mieszała Siemianowicki Klub Kyokushin Karate 7.8 7.9 7.8 7.7 8 23.5
2. 28. Agnieszka Borek Łukowski Klub Karate Kyokushin MAWASHI 7.7 7.4 7.2 7.8 7.6 22.7
3. 311. Oliwia Wojtas Rzeszowski Klub Karate Kyokushin 8.2 7.8 7.6 7.6 7.6 23
4. 56. Katarzyna Proch Kwidzyński Klub Kyokushin Karate NIPPON 8.1 7.7 7.8 8 7.2 23.5
5. 64. Małgorzata Cichocka Płocki KKK 7.8 7.6 7.6 7.6 7.7 22.9
6. 18. Aleksandra Wieczorek Olsztyński Klub Kyokushin Karate 8.2 8 8.1 7.8 8 24.1
7. 313. Martyna Ziemecka Rudzki Klub Kyokushin Karate 7.7 7.5 7.4 7.5 7.1 22.4
8. 312. Olena Kapkan Kaliski Klub Karate Kyokushinkai 7.9 7.7 7.6 7.8 8.1 23.4

SENIOR MALE

Tatami B

# Participant Note: 1 Note: 2 Note: 3 Note: 4 Note: 5 Score
1. 17. Marek Kostur Siemianowicki Klub Kyokushin Karate 7.9 7.5 7.4 7.8 7.9 23.2
2. 20. Marcin Kondra Malborski Klub Kyokushin Karate 8.2 7.7 8 8 7.8 23.8
3. 337. Piotr Gaworski Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin 7.2 7 7 6.7 6.7 20.7
4. 29. Henryk Mikołajczyk Rzeszowski Klub Karate Kyokushin 8 7.6 7.8 7.8 8 23.6
5. 35. Tomasz Waryszak Lubelski Klub Karate Kyokushin 8 7.7 8 7.8 8.2 23.8
6. 59. Patryk Wekwejt Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin 7.6 7.8 7.9 7.6 7.8 23.2
7. 21. Miłosz Wolak Malborski Klub Kyokushin Karate 8.5 7.8 8 8.1 8.2 24.3
8. 34. Jan Waniewski Lubelski Klub Karate Kyokushin 8 8 8.1 8 8 24
9. 16. Adam Wilczek Siemianowicki Klub Kyokushin Karate 8.1 7.7 7.6 7.6 7.8 23.1
10. 325. Marcin Sturgulewski Myślenicka Akademia Karate Byakko 8.2 8.2 8.1 8.2 8.4 24.6

SENIOR MALE FINAL

Tatami B

# Participant Note: 1 Note: 2 Note: 3 Note: 4 Note: 5 Score
1. 29. Henryk Mikołajczyk Rzeszowski Klub Karate Kyokushin 7.7 7.7 7.6 7.9 8 23.3
2. 20. Marcin Kondra Malborski Klub Kyokushin Karate 8.2 7.6 7.7 8 7.8 23.5
3. 35. Tomasz Waryszak Lubelski Klub Karate Kyokushin 7.7 7.5 7.8 7.7 8 23.2
4. 34. Jan Waniewski Lubelski Klub Karate Kyokushin 8 7.8 7.9 8.1 8.1 24
5. 21. Miłosz Wolak Malborski Klub Kyokushin Karate 8.3 7.8 7.8 8 7.9 23.7
6. 325. Marcin Sturgulewski Myślenicka Akademia Karate Byakko 8.1 8.2 7.8 8.1 7.9 24.1

SENIOR FEMALE FINAL

Tatami B

# Participant Note: 1 Note: 2 Note: 3 Note: 4 Note: 5 Score
1. 64. Małgorzata Cichocka Płocki KKK 7.8 7.6 7.7 7.4 7.6 22.9
2. 311. Oliwia Wojtas Rzeszowski Klub Karate Kyokushin 8.2 7.9 7.8 7.7 7.9 23.6
3. 312. Olena Kapkan Kaliski Klub Karate Kyokushinkai 8.1 7.7 7.8 7.6 7.8 23.3
4. 315. Wiktoria Mieszała Siemianowicki Klub Kyokushin Karate 7.9 7.6 7.5 7.5 7.5 22.6
5. 56. Katarzyna Proch Kwidzyński Klub Kyokushin Karate NIPPON 7.6 7.3 7.4 8.1 7.4 22.4
6. 18. Aleksandra Wieczorek Olsztyński Klub Kyokushin Karate 8.2 8.2 7.9 8.2 7.9 24.3